CHEWAL v roce 2015

10. leden 2016

Vážení přátelé a příznivci sdružení,

ještě než naplno vstoupíme do nového roku 2016, dovolte nám malé ohlédnutí za projekty, které se v průběhu minulého roku uskutečnily v našem sdružení. Jaký pro nás vlastně byl rok 2015? V zimě trochu chladný, v létě naopak nesmírně horký, na jaře a na podzim příjemný. Pro někoho krátký, pro jiného možná až příliš dlouhý. Občas náročný, hektický, jindy spíše klidnější. Ze všech přívlastků, které se nabízí, bychom rádi tento rok označili jako „ÚSPĚŠNÝ". Proč právě jako úspěšný? Protože jsme mohli i nadále dělat to, co nás baví, naplňuje a čemu věříme. Díky vstřícnému postoji a podpoře obce Bystřice, města Třince, nadací a podporovatelů z řad společností a veřejnosti, díky vysokému pracovnímu nasazení našich zaměstnanců, díky zájmu dobrovolníků, kteří často neváhají obětovat svůj volný čas, a v neposlední řadě díky našim koním, kteří ochotně spolupracují při výcviku a hiporehabilitaci jsme mohli pravidelně poskytovat naše služby klientům, v největší míře dětem a přispět tak ke zlepšení jejich zdravotního stavu a sociálních dovedností.

Fakt, že hiporehabilitaci každoročně ukončí několik klientů, jejichž zdravotní stav se natolik zlepšil, že už naše služby nepotřebují, je pro nás tím největším „úspěchem“.

PROJEKTY V ROCE 2015

Prostřednictvím dlouhodobé spolupráce s obcí BYSTŘICE a městem TŘINCEM jsme mohli v lednu zahájit projekt „Koně pomáhají“, který probíhal až do konce prosince. V dubnu tento projekt podpořila i NADACE AGROFERT a tím nám poskytla jedinečnou možnost jeho „rozšíření“, neboli možnost nabídnout naše služby ve větším objemu a zapojit tak více klientů.

V průběhu července a srpna jsme uskutečnili projekt s příznačným názvem „Prázdniny s CHEWALEM“ pod záštitou NADACE JEDLIČKOVA ÚSTAVU. I přes velmi vysoké teploty, které panovaly v tomto období, se projekt vydařil, o čem svědčí i velký zájem a kladné ohlasy klientů. S příchodem podzimu započaly přípravy projektu s opět příznačným názvem „Podzim V CHEWALU“. Realizace projektu by nebyla možná bez finančního příspěvku NADACE POMOZME DĚTEM ŽÍT LÉPE. Příspěvek posloužil pro vyplacení odměn našich terapeutů a vodičů koní, kteří pracují na dohodu o provedení práce jen na přesně sjednanou dobu terapií. Přetrvávající, spíše letní než podzimní teploty zpříjemnily průběh projektu jak klientům, tak pracovníkům a koním.

Finanční dar NADACE AGEL, který jsme obdrželi v prosinci v rámci projektu „Přilby pro klienty sdružení“ byl určen, jak už název napovídá, k zakoupení 5 kusů jezdeckých ochranných přileb pro klienty z řad dětí a mládeže. Realizací projektu zvýšíme pohodlí a bezpečnost klientů při aktivitách a hlavně se nám naskytne možnost zapůjčení přileb přímo v našem sdružení. Podrobné informace o všech uskutečněných projektech budou zveřejněny i v připravované výroční zprávě.

PODĚKOVÁNÍ

Rádi bychom srdečně poděkovali výše zmíněným nadacím, které nám nesmírně pomohly zajistit pravidelnost v poskytování služeb klientům a velkou měrou přispěly k zachování chodu sdružení.

Projekty by se rovněž nemohly uskutečnit i bez PODPORY SPOLEČNOSTÍ, jejichž loga můžete vidět vpravo na této straně i v záložce „Podporují nás“. Jsme nesmírně rádi, že kromě stálých partnerů se nám daří navazovat spolupráci i s partnery novými. Logo každého partnera obsahuje hypertextový odkaz, pokud tedy máte zájem dozvědět se o našich partnerech více, či využít jejich služeb, není nic jednoduššího než kliknout na dané logo a následně se Vám v novém okně otevře stránka vybrané společnosti.

Vážení přátelé a příznivci sdružení, děkujeme Vám za podporu v roce 2015 a budeme rádi, pokud nám zachováte přízeň i v roce 2016.

Tým Sdružení CHEWAL


KONTAKT

737 905 367

 

Česká hiporehabilitační společnost

 
NAŠI PARTNEŘI
Pomozte dětem
CZ/SK Bronies z.s.
Nadace Agrofert
Nadační Fond Avast
Obec Bystřice
DONGWON CZ, s.r.o.
Nadace J&T
TOS Security, s.r.o.
QUADTRANS CZ, s.r.o.
Nadace ČEZ
Moravskoslezský kraj
Tesco
ENVIFORM a.s.
Steeltec CZ
SSK a.s.
AUTEL
Progres Ekotech, s.r.o.
Advokátní Kancelář Czudek, Božková a Partneři
Distribuce tepla Třinec a.s.
WALMARK, a.s.
Erlen s.r.o.
Nej.cz s.r.o.
VIKRA služby s.r.o.
STATIC Solution
Cieslar s.r.o.
T-print tiskárna Třinec
GIVT
Nadace Jedličkova ústavu
Hledáme rodiče.cz